Печерський районний суд Києва продовжив до 17 квітня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою одному з учасників організації, яка поставила для ЗСУ неякісний одяг. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Також суд зменшив розмір застави до 469 млн₴
Підозрюваний був затриманий в Одесі у січні цього року і відтоді у перебуває під вартою. В ОГП не уточнюють його прізвища, але з контексту зрозуміло, що йдеться про Романа Гринкевича.
Йому інкримінують участь у злочинній організації та шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 190 КК України).
22 січня суд взяв Романа Гринкевича під варту, визначивши альтернативою заставу у розмірі 500 мільйонів гривень.
18 січня стало відомо, що ДБР оголосило його в розшук, про його затримання стало відомо вранці 22 січня.
Роман Гринкевич є одним із п’яти підозрюваних у кримінальному провадженні про закупівлі одягу для Збройних сил. За даними слідства, сума закупівель сягала майже 1 мільярда гривень. Трьом іншим підозрюваним у Печерському районному суді Києва обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці з можливістю внесення застави розміром у 500 мільйонів гривень.
Головний фігурант справи – бізнесмен Ігор Гринкевич – перебуває під вартою з кінця грудня 2023 року. Його затримали під час спроби дати хабар у 500 тисяч доларів одному із керівників головного слідчого управління ДБР за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження. Тоді Гринкевичу повідомили про підозру пропозиції неправомірної вигоди службовій особі. 17 січня йому також повідомили підозру у справі щодо закупівель одягу для ЗСУ.
П’яти членам організації, яку, як стверджують в ДБР, створив Ігор Гринкевич, повідомили про підозру у створенні та участі у злочинній організації, у шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану.
Роман Гринкевич – син львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича – у соцмережі Instagram 9 січня писав, що діяльність його родини відбувалася в рамках чинного законодавства. Сам скандал він назвав «замовним».