Родичі жертв MH17 опублікували послання росіянам перед ЧС з футболу Избранное

24.05.2018 22:05
shadow

Сім’ї загиблих в катастрофі рейсу МН17 написали відкритого листа росіянам напередодні Чемпіонату світу з футболу. Звернення надіслав до редакції "Нової газети" батько 25-річного Джека О’Брайена, який був на борту малазійського Боїнга. За його словами, листа вони вирішили написати через те, що змагання відбудуться в Росії, а відкривати їх будуть лідери, яких родичі вважають відповідальними за трагедію.

"У червні світ зверне свої погляди в бік Росії на чемпіонат світу з футболу. Це буде довгоочікуване і радісна подія. Для більшості росіян це також буде привід для великої національної гордості. Однак ніхто з нас не зможе стати частиною цього чемпіонату світу так, як це могло б бути раніше. У всіх нас, авторів листа, є щось спільне, що надає цьому Чемпіонату і місця, де він відбудеться, зовсім інший, похмурий сенс", — зазначають автори листа.

Сім’ї загиблих звертають увагу на те, що пасажири Боїнга були вбиті у війні, у якій вони не брали участі і до якої не мали жодного відношення.

"Ми знаємо, що вони не єдині жертви цього протистояння. Було вбито більше 10 000 чоловік, в більшості — мирні жителі… Ми знаємо, що взаємини Росії і України мають довгу історію, і є різні точки зору на те, що привело до конфлікту в 2014 році. Але незалежно від передісторії і обставин, ніщо не зможе виправдати атаку на пасажирський літак і вбивство людей на борту", — йдеться у листі.

Разом із тим, родичі наголошують, що не звинувачують російський народ у трагедії, покладаючи всю відповідальність лише на державу і її лідерів.

"Ми не проти вас. Ми вважаємо, що російська держава і його лідери несуть в кінцевому підсумку відповідальність за загибель членів наших сімей. На це вказують усі достовірні докази", — стверджують автори звернення.

Вони додають, що впевнені в ретельності і неупередженості роботи, що проводиться Спільної слідчою групою, що складається з представників Малазії, Австралії, Бельгії, України та Нідерландів і розкритикували дезінформацію про катастрофу, що надходить із російських ЗМІ.

"MH17 був збитий українським штурмовиком". "Боїнг атакований ракетою, випущеною по літаку президента РФ". "Літак вже був набитий мертвими тілами і був навмисне збитий". "Його збила ракета БУК, але не російського походження" ... У деяких з нас виникали сумніви. Але тільки пізніше ми зрозуміли, що саме в цьому і була мета", — відзначається в листі.

Насамкінець, родичі жертв катастрофи побажали успішного проведення чемпіонату, однак наголосили, що для них над подією залишається тінь.

"Нам боляче усвідомлювати похмуру іронію в тому, що російські лідери, які будуть вітати світ з відкритими обіймами, — це ті, хто головним чином винен у руйнуванні нашого світу. Що це ті ж самі лідери, які наполегливо прагнули приховати правду, які ухилялися від відповідальності з того самого жахливого дня в липні 2014 року", — підсумували вони.

Нагадаймо, 17 липня 2014 року був збитий "Боїнг-777" рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам — Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT), підтвердили причетність Росії до знищення MH17.

У червні 2017 року міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat змогла ідентифікувати сімох ймовірних водіїв "Бука", з якого збили "Боїнг" рейсу MH-17. У своїй новій доповіді Bellingcat зазначає, що транспортуванням "Бука" займалася 69-а окрема бригада матеріального забезпечення російської армії.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/rodichi-zhertv-mh17-opublikuvali-poslannya-rosiyanam-pered-chs-z-futbolu-278671_.html”

Оставить комментарий