У Швеції відкрилася дорога, яка заряджає електромобілі Избранное

15.04.2018 03:11
shadow

У Швеції відкрилася перша в світі дорога, здатна заряджати електромобілі, які проїжджають по ній. Як повідомляє The Guardian, двокілометрова контактна рейка була встановлена на дорозі загального користування недалеко від Стокгольма.

Наголошується, що, незважаючи на те, що це тестова ділянка, державне агентство доріг вже подало карту розміщення подібних трас по всій країні. Згідно з планом, до 2030 року 70% автомобілів Швеції повинні будуть відмовитися від використання викопного палива.

Для підзарядки електромобіль повинен мати спеціальний струмоприймач, що встановлюється в задній частині машини. В кінці цієї ділянки дороги струмоприймач відключається від рейки. Електрифікована дорога розділена на 50-метрові секції, кожна з яких подає електрику, тільки коли автомобіль проїжджає над нею.

"Якщо ми електрифікуємо 20 тисяч кілометрів автодоріг, цього, безумовно, буде достатньо. Відстань між двома магістралями — не більше 45 кілометрів, і електромобілі зараз їздять на такі дистанції без підзарядки", — заявив виконавчий директор консорціуму eRoadArlanda, який розробив проект, Ханс Селл.

Наголошується, що така система підзарядки ("активна підзарядка") означає, що акумулятори електромобілів можуть стати меншої ємності.

Tesla представила електричну вантажівку і спорткар у листопаді. Вантажівка Tesla може проїхати без підзарядки 800 кілометрів, а після півгодинної зарядки ще 650 кілометрів. При максимальному завантаженні (близько 36 тонн) вона розганяється від 0 до 100 кілометрів на годину за 20 секунд.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/u-shveciyi-vidkrilasya-doroga-yaka-zaryadzhaye-elektromobili-275168_.html”

Оставить комментарий