Сирія відмовилася від партнерства з країнами, які провалили резолюцію Росії Избранное

14.04.2018 21:48
shadow

Після того, як на сьогоднішньому екстреному засіданні Ради безпеки ООН учасники не підтримали проект резолюції Росії щодо ситуації з ударами країн Коаліції по Сирії, представник самої Сирії заявив, що США нібито "окупували" третину сирійської території, повідомляє "Газета.Ru".

"Ми держава, чия суверенність була порушена постійним членом ради... США, Франція, Великобританія здійснюють удари, щоб ми не могли перемогти ІДІЛ. Ті, хто проголосував проти, більше не є партнером сирійського уряду", — заявив сирійський представник.

"За" російський документ проголосували, крім Росії, Болівія і Китай. Казахстан, Перу, Екваторіальна Гвінея і Ефіопія вирішили утриматися. Решта вісім членів Радбезу ООН, включаючи Францію, США і Великобританію, висловилися "проти".

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн — США, Франції і Великої Британії — виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об’єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведено непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Радбез ООН зібрався на екстрене засідання після удару США і союзників по Сирії у відповідь на можливу химатаку проти цивільних осіб в місті Дума. Росія внесла проект резолюції щодо ситуації в Сирії, який засуджує удари західних країн, проте він не був прийнятий.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/siriya-vidmovilasya-vid-partnerstva-z-krayinami-yaki-provalili-rezolyuciyu-rosiyi-275200_.html”

Оставить комментарий