Масові обшуки в Криму: озброєні працівники ФСБ прийшли до кримськотатарських активістів Избранное

Масові обшуки в Криму: озброєні працівники ФСБ прийшли до кримськотатарських активістів
26.04.2018 09:24
shadow
Масові обшуки в Криму: озброєні працівники ФСБ прийшли до кримськотатарських активістів

В окупованому Росією Криму ФСБ проводить чергову хвилю обшуків у кримських татар.

Про це повідомляють в Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і група «Кримська солідарність».

За словами Чубарова, з раннього ранку 26 квітня проводяться «тотальні обшуки» в Карасувбазарі (нині – Білогірськ).

«Російські окупанти вторглися з обшуками до будинку кримськотатарських підприємців, меценатів, активістів кримськотатарського національного руху Алі Барієва, Асана Барієва, Ремзі Веліляєва, Ресуля Веліляєва, Екрем Веліляєва, Зери Веліляєва, а також в їхніх дорослих дітей, які проживають окремо», – розповідає він.

Чубаров каже, що одночасно обшуки проводяться в інших регіонах Криму.

«У приміщеннях виробничих баз і десятків фірмових магазинів провідної фірми з дистрибуції продуктів харчування в Криму «КримОпт», що належить братам Веліляєвим», – повідомляє він.

За інформацією Чубарова, в усіх місцях проведення обшуків зосереджені значні сили спецпідрозділів, оснащених стрілецькою зброєю, встановлені оточення по периметру місць проведення обшуків. Операцією керують співробітники ФСБ Росії.

«З Криму повідомляють, що в Карасувбазарі (Білогірську) біля офісу «КримОпту» зібралися близько 400 осіб. Наразі й до інших місць проведення обшуків прибувають кримські татари», – пише глава меджлісу.

За даними «Кримської солідарності», ФСБ-шники забрали Алі Барієва із собою. Також блокована робота мережі магазинів «Гузель».

У групі розповідають, що на кошти родини Веліляєвих у Білогірську побудована Соборна мечеть. Ресуль Веліляєв також є засновником відомого в Криму фонду Бекіра Чобан-заде та ініціатором, меценатом премії імені видатного поета, вченого-тюрколога Бекіра Чобан-заде.

«Кримська солідарність» нагадала, що у квітні 2015 року в будинках братів Ремзі і Ресуля Веліляєва вже проходили обшуки, після яких вони доставлялися до слідчого ізолятора.

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/04/26/292658-masovi-obshuky-krymu-ozbroyeni-pracivnyky-fsb-pryyshly-krymskotatarskyh”

Оставить комментарий