Масштабна заміна грошей в Україні: експерт пояснив суть процесу Избранное

13.03.2018 00:00
shadow

У Національному банку України (НБУ) планують презентувати нові монети номінальною ціною 1, 2, 5 і 10 гривень. Вони у перспективі замінять відповідні банкноти, що зараз перебувають в обігу.

Як повідомляє “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Газета по-українськи”, виготовлення монет та їхній супровід буде коштувати дорожче за паперові купюри. Але у довгостроковій перспективі вони набагато вигідніші, оскільки можуть зберігатися де-факто вічно.

Ініціатива замінити паперові банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень на монети виникла ще торік. Такі дії пов’язані з процесом інфляції. Найближчим часом вартість товару буде заокруглюватися до гривень. “У листопаді 2017 року НБУ розпочав дискусію про можливе виведення з обігу 1, 2, 5 та 25 копійок, залишаючи лише монети номінальною вартістю 10 та 50 копійок”, – розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Як раніше зазначала “НАРОДНА ПРАВДА”, у столиці масово стали розповсюджувати фальшиві купюри номіналом 200 та 500 гривень. Про це вперше повідомив таксист, який вирішив попередити своїх колег про спроби пасажирів розміняти гроші таким чином.

Нагадаємо, що у столиці Швейцарії Женеві стався дивний інцидент – туалети відділення банку “UBS” і трьох ресторанів були забиті купюрами номіналом у 500 євро. Банкноти були розрізані на частини і змиті в унітаз.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/13/masshtabna-zamina-groshej-v-ukrayini-ekspert-poyasnyv-sut-protsesu/”

Оставить комментарий